Έτοιμος και φέτος ο επιτάφιος του χωριού μας
Έτοιμος λοιπόν ο επιτάφιος, στη Νικιάνα Λευκάδας, στολίστηκε για μια ακόμη φορά χθες βράδυ, μετά την ακολουθία των «Δώδεκα Ευαγγελίων» (Παθών), με μεράκι και γούστο, όπως κάθε χρόνο, από γυναίκες και κορίτσια του χωριού μας.
Αυτή τη φορά συνεισφέραμε προσωπικά με μπόλικο γιασεμί και ένα καλό μπουκέτο άγριες ορχιδέες -Ορχιδέα η ιταλική- που μαζέψαμε για το σκοπό αυτό στον απογευματινό μας περίπατο.
[Gallery not found]