Διοικητήριο – Ήλθε, είδε και απήλθε(;)…
Στο Διοικητήριο, χτες το μεσημέρι…
Δεν έδειχνε για αδέσποτος, περιποιημένος ήταν, με λουράκι στο λαιμό. Υποθέτουμε ότι θα περίμενε υπομονετικά τον κάτοχό του που θα διεκπεραίωνε κάποιες υποθέσεις του.
Παρ” όλες τις παροτρύνσεις δεν θέλησε να περάσει στα ενδότερα του Διοικητηρίου. Στεκόταν αρκετή ώρα στην πόρτα της κεντρικής εισόδου χωρίς να ενοχλεί τους επισκέπτες που πηγαινοέρχονταν. Αυτός τρόμαζε περισσότερο, όταν αφαιρούνταν καμιά φορά, και περνούσε κάποιος από δίπλα του.
Παραπονεμένος και ανήσυχος μας φάνηκε, λες και ψυχανεμίστηκε χωρισμό, τι νομίζετε και τα ζώα ψυχή έχουν…
[Gallery not found]