Εντοπισμός πτώματος άνδρα αγνώστων στοιχείων στην Πρέβεζα
Η Λιμενική Αρχή Πρέβεζας, ενημερώθηκε μεσημβρινές ώρες σήμερα από λουόμενο, για την ύπαρξη πτώματος, σε βραχώδη δύσβατο σημείο στη θαλάσσια περιοχή «ΚΑΣΤΡΟΣΥΚΙΑ» Πρέβεζας.
Άμεσα στο σημείο μετέβη προσωπικό Λ.Σ. – ΕΛ.ΑΚΤ. διαπιστώνοντας ότι επρόκειτο για πτώμα άνδρα σε προχωρημένη σήψη, ύψους περίπου 1,85.
Η σορός διεκομίσθη με ασθενοφόρο όχημα του ΕΚΑΒ στο Γενικό Νομαρχιακό Νοσοκομείο Πρέβεζας, ενώ θα μεταφερθεί στο εργαστήριο Ιατροδικαστικής και Τοξικολογίας Πανεπιστημίου Ιωαννίνων για τη διενέργεια νεκροψίας – νεκροτομής.
Προανάκριση διενεργείται από την οικεία Λιμενική Αρχή.
(Δελτίο Τύπου του ΑΡΧΗΓΕΙΟΥ ΛΙΜΕΝΙΚΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ – ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΚΤΟΦΥΛΑΚΗΣ)