Τροχαίο ατύχημα με τραυματισμό στη Λευκάδα
Τροχαίο ατύχημα σημειώθηκε βραδινές ώρες χθες στην οδό Άγγελου Σικελιανού στη Λευκάδα, όταν ποδήλατο με αναβάτη πιθανόν ανήλικη συγκρούστηκε με 19χρονη υπάλληλο καταστήματος υγειονομικού ενδιαφέροντος. Αποτέλεσμα της σύγκρουσης ήταν η 19χρονη να χάσει προς στιγμήν τις αισθήσεις της ενώ στη συνέχεια διεκομίσθη με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ στο Γενικό Νοσοκομείο Λευκάδας για παροχή πρώτων βοηθειών.
Η αναβάτης του ποδηλάτου εγκατέλειψε το χώρο και αναζητείται στα πλαίσια του αυτοφώρου από το Λιμεναρχείο Λευκάδας, που διενεργεί την προανάκριση.