Έχασε στη Καλαμπάκα από τον Α.Σ. Μετέωρα ο Οδυσσέας | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Κυ, Νοε 25th, 2012

Έχασε στη Καλαμπάκα από τον Α.Σ. Μετέωρα ο Οδυσσέας

Στις νίκες επέστρεψε και συνεχίζει η ομάδα των Μετεώρων αφού και στο σημερινό παιχνίδι πήρε πολύτιμη νίκη από τον Οδυσσέα Νυδρίου.

Η ομάδα του Α.Σ. Μετέωρα μέσα στο «Βασίλης Καρακίτσιος» πάλεψε για τη νίκη και τα κατάφερε παρόλο που οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-1. Η ομάδα των Μετέωρων απάντησε στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Λιατσικούρα ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ο Γραβάνης Γιώργος ήταν εκείνος που έκανε το 2-1.

Το παιχνίδι θα είχε τελειώσει με μεγαλύτερο σκορ εάν ο Αγγελάκης χτυπούσε εύστοχα πέναλτι το οποίο απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Νυδρίου.

Α.Σ Μετέωρα: Γεωργίου, Γκόβαρης, Σιούτας, Γραβάνης Μ., Τσιαούσης, Αυγέρος Π., Αγγελάκης, Λιατσικούρας, Κωστής, Γραβάνης Γ., Παπαγεωργόπουλος.

Οδυσσέας Νυδρίου: Πάππος, Κλάπης, Δημεσπύρα, Ψυρόπουλος, Παϊκόπουλος, Κωστακόπουλος, Μακρής, Ξένος, Μουρατίδης, Φλούδας, Θεοδωρίδης.