Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία το Σεμινάριο του ΚΠΕ Σφακιωτών
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Την Παρασκευή 1 Φεβρουαρίου πραγματοποιήθηκε με επιτυχία το Βιωματικό Σεμινάριο Εργαστήριο με θέμα «Εκπαίδευση για το Περιβάλλον και την Αειφορία: Διδακτικές προσεγγίσεις στο Ανθρωπογενές Περιβάλλον»
που διοργάνωσε το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Σφακιωτών στις εγκαταστάσεις του, στο Σχολικό Κέντρο στα Λαζαράτα και στο Λαογραφικό Μουσείο του Καβάλου.
Στο σεμινάριο διάρκειας 14 διδακτικών ωρών συμμετείχαν 69 εκπαιδευτικοί πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης. Οι συμμετέχοντες δήλωσαν, κατά την αξιολόγηση του σεμιναρίου, πολύ ικανοποιημένοι από τη διοργάνωση, τη φιλοξενία, το περιεχόμενο και την ποιότητα των εισηγήσεων και εξέφρασαν προτάσεις για μελλοντικές δράσεις του Κέντρου.
Η Παιδαγωγική Ομάδα του ΚΠΕ Σφακιωτών
[Gallery not found]