ΣΥΜΟΛ: Κυριακάτικη βόλτα στη Λίμνη Ζηρού
Όπως ανακοινώνεται από τον Σύλλογο Μοτοσυκλετιστών Λευκάδας (ΣΥ.ΜΟ.Λ.) ο σύλλογος προγραμματίζει για την Κυριακή 17/2 βόλτα στη λίμνη Ζηρού, που βρίσκεται 2 χλμ δυτικά της επαρχιακής οδού Άρτας – Φιλιππιάδας – Ιωαννίνων απέναντι από την κοινότητα Παντάνασσας Άρτας.
Η αναχώρηση θα γίνει από την παραλία Λευκάδας στις 11:00 το πρωί και θα ακολουθηθεί η διαδρομή Λευκάδα – Πρεβεζα – Φιλιππιάδα. Η επιστροφή προγραμματίζεται γύρω στις 2:30 μ.μ., η δε συνολική απόσταση που θα πρέπει να καλυφθεί είναι περίπου 160 χιλιόμετρα.
Ο Σύλλογος κάνει έκκληση στα μέλη του που θα συμμετάσχουν στη βόλτα να φροντίσουν να έχουν τα ρεζερβουάρ τους γεμάτα, με σκοπό τη στήριξη των επαγγελματιών που δραστηριοποιούνται στο νησί μας.