Έκλεισαν πάλι σήμερα τον κόμβο Καναλακίου
Σε κλείσιμο το κόμβου Καναλακίου προχώρησαν πάλι σήμερα οι αγρότες που συμμετέχουν στο αγροτικό μπλόκο. Οι αγρότες έχουν αποφασίσει, όπως εξάλλου και στα υπόλοιπα αγροτικά μπλόκα σε όλη την Ελλάδα, να κλείνουν το δρόμο συμβολικά για λίγη ώρα, από τις 2 μέχρι τις 3 το μεσημέρι κάθε ημέρα, σε ένδειξη διαμαρτυρίας, για τη στάση της Κυβέρνησης, όπως καταγγέλλουν, ενώ αυτό το πράττουν με πεζή διαμαρτυρία.
Όπως αναφέρουν εκπρόσωποί τους, παρά την παρέμβαση της αστυνομίας ότι θα προβεί σε αυτεπάγγελτες μηνύσεις σε όσους παρεμποδίσουν την κυκλοφορία, τίποτε δεν μπορεί να πτοήσει τον δίκαιο αγώνα τους και δεν θα καμφθούν, όπως δηλώνουν, ούτε από τρομοκρατίες, ούτε από την απειλή των αγροτοδικείων.
Σε ένδειξη συμπαράστασης το Σωματείο Οικοδόμων Πρέβεζας επισκέφτηκε σήμερα το αγροτικό μπλόκο.
[Gallery not found]Φώτο + Βίντεο: Σωτήρης Γάκης