Πραγματοποιήθηκε η Ημερίδα ενημέρωσης για το πρόγραμμα «ΤΟΠΕΚΟ ΛΕΥΚΑΔΑΣ»
Αντίστοιχη Ημερίδα την Παρασκευή 15 Φεβρουαρίου 2013 στη Βασιλική
Δελτίο Τύπου
ΤΟΠΕΚΟ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
ΔΕΠΟΚΑΛ ΔΗΜΟΥ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 13 Φεβρουαρίου 2013 στις 18:00 μμ στην αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου ημερίδα, την οποία διοργάνωσε η Δημοτική Επιχείρηση του Δήμου Λευκάδας ΔΕΠΟΚΑΛ προκειμένου να ενημερωθούν οι δημότες μας για το πρόγραμμα «ΤΟΠΕΚΟ ΛΕΥΚΑΔΑΣ» και τις δυνατότητες για κατάρτιση και ένταξη στην αγορά εργασίας των ευπαθών κοινωνικών ομάδων.
Στην ημερίδα έγινε παρουσίαση των δράσεων του προγράμματος. Αναλύθηκαν τα αναμενόμενα οφέλη της πράξεως, τα προγράμματα κατάρτισης, η στόχευση, και έγινε ενημέρωση για τα δικαιολογητικά συμμετοχής.
Αντίστοιχη ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 15 Φεβρουαρίου 2013, στις 18:30 στην αίθουσα γυμνασίου Βασιλικής Λευκάδος.