Αποκλείστηκε στα πέναλτι ο ΑΟ Καλαμιτσίου (VIDEO)
Άρης Πρέβεζας – Α.Ο. Καλαμιτσίου 1-1 (4-3 πέναλτι)
Το Καλαμίτσι ευτύχησε να προηγηθεί στην πρώτη φάση του παιχνιδιού και συγκεκριμένα στο 30΄ λεπτό με την κεφαλιά του Πετούση μετά την σέντρα-κόρνερ του Μπάλη.
Στο 36΄ λεπτό, ο Μπρούβας αντίκρισε την κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.
Στο 39΄ λεπτό, ο Ζήσης αντίκρισε την κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Άρης ανέβασε στροφές με αποτέλεσμα το γκολ της ισοφάρισης από τον Κάππα μετά την παράλληλη του Μπρούβα.
Η κανονική διάρκεια του παιχνιδιού ολοκληρώθηκε με σκορ 1-1.
Στο 115΄ λεπτό, ο Καλογέρης αντίκρισε την κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.
Στο 119΄ λεπτό, ο Μύτικας βρέθηκε απέναντι από τον Τρανουλίδη ο οποίος τον ανέτρεψε ολοφάνερα με τον Μασούρα να δείχνει «παίζετε». Σε αυτή τη φάση, ο Ζήσης αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία και αποβλήθηκε από το παιχνίδι.
Στα πέναλτι, οι παίκτες του Βασιλειάδη ήταν πιο ψύχραιμοι από αυτούς του Κατηφόρη και κέρδισαν την πρόκριση θριαμβευτικά.
![]() |
![]() |
Αναλυτικά τα πέναλτι:
1. 1-0 από τον Μπάλη.
1. 1-1 από τον Μύτικα.
2. 1-1 απέκρουση Καραπιπέρη στο πεναλτι του Κτένα.
2. 1-1 ο Μπάτσος σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Τρουναλίδη.
3. 1-2 από τον Καλογέρη
3. 2-2 από τον Κάππα.
4. 2-2 απέκρουση Καραπιπέρη στο πέναλτυ του Γουριώτη.
4. 3-2 από τον Καλύβα.
5. 3-3 από τον Καταγή.
5. 4-3 από τον Μπρούβα.
Από τον Άρη ξεχώρησαν οι Καραπιπέρης, Τουλκερίδης, Μπρούβας, Ζήσης, Τσιόκας και Καλύβας ενώ από τον Α.Ο. Καλαμιτσίου ξεχώρισαν οι Θειακός, Γάζης και Πετούσης.
Άρης Πρέβεζας(Βασιλειάδης): Καραπιπέρης, Κάππας, Ρίζος, Τουλκερίδης, Τσιόκας, Μπρούβας, Ζήσης, Καλύβας, Μπάτσος, Νταλιάρδας, Καρασαββίδης (75΄ Μύτικας).
Α.Ο. Καλαμιτσίου(Κατηφόρης): Τρανουλίδης, Celaj, Παπαδήμας, Καταγής, Στεριώτης, Καλογέρης, Γαζής(53΄ Γουριώτης), Κτένας, Πετούσης, Θειακός (75΄ Περδικάρης), Μπάλη (76΄ Κρητικός).
Σήμερα Πέμπτη 14 /2/2013 έγινε η κλήρωση για τους ημιτελικούς του κυπέλλου της ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΛΕΥΚΑΔΑΣ. Η κληρωτίδα έβγαλε τους παρακάτω αγώνες που θα διεξαχθούν στις 6-3-2013. Η ημερομηνία ΚΑΙ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ του τελικού θα ορισθούν αργότερα από την διοργανώτρια ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ.
ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΤΩΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΩΝ ΕΙΝΑΙ
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ | ΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ |
ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ | ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ |