Με επιτυχία ο ετήσιος χορός του Πολιτιστικού Συλλόγου Νικιάνας
Με απόλυτη επιτυχία και αθρόα προσέλευση κόσμου, κατοίκων της Νικιάνας ως επί το πλείστον, αλλά και πολλών επισκεπτών, πραγματοποιήθηκε χθες βράδυ στο Κτήμα Γαρδέλη στο Νυδρί ο ετήσιος χορός του Πολιτιστικού Συλλόγου Νικιάνας «οι Σκάροι».
Την γιορταστική εκδήλωση τίμησαν μεταξύ άλλων με την παρουσία τους ο βουλευτής Λευκάδας κ. Θοδωρής Σολδάτος, οι Αντιδήμαρχοι Λευκάδας κ.κ. Πραξιτέλης Σούνδιας και Γαζής Αναστάσιος, ο Εντεταλμένος Σύμβουλος του Δήμου Λευκάδας κ. Ιωάννης Καρτάνος και ο εφημέριος της Νικιάνας π. Σωτήριος Τσάρκος.
Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης τα παιδιά του χορευτικού τμήματος του Συλλόγου παρουσίασαν διάφορους χορούς ενώ η γνωστή σε όλους μας ορχήστρα «ΜΙΝΟΡΕ» κράτησε αμείωτο το κέφι μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες.
Να ευχαριστήσουμε τη φωτογράφο για τις φιλότιμες προσπάθειες …
[Gallery not found]