Έκτακτη Γενική Συνέλευση για παραίτηση ΔΣ και εκλογές πάλι στην Ένωση Ξενοδόχων
Πάει πάλι για εκλογές, για τρίτη φορά μέσα σε λίγο διάστημα, μετά τις συμπληρωματικές εκλογές στις 6 Φεβρουαρίου για την κάλυψη των θέσεων των τακτικών μελών που είχαν υποβάλλει τις παραιτήσεις τους, η Ένωση Ξενοδόχων Λευκάδας. Δεν γνωρίζουμε τους λόγους, πρέπει να υπάρχουν όμως σίγουρα προβλήματα που δεν αποσαφηνίζονται στην πιο κάτω ανακοίνωση με την οποία καλούνται εκ νέου τα μέλη της Ένωσης σε έκτακτη Γενική Συνέλευση με σκοπό την παραίτηση των μόλις πρότινος εκλεγέντων μελών του Δ.Σ και την εκ νέου προκήρυξη εκλογών:
ΕΝΩΣΗ ΞΕΝΟΔΟΧΩΝ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΚΑΙ ΕΚΛΟΓΕΣ
Συνάδελφοι ξενοδόχοι, σας καλούμε σε έκτακτη Γ. Συνέλευση (σύμφωνα με το άρθρο 14 του καταστατικού), για να υποβληθεί η παραίτηση όλων των τακτικών και αναπληρωματικών μελών του Δ.Σ και της ΕΕ.
Στην Συνέλευση θα εκλεγεί προσωρινό ΔΣ και ΕΕ και εντός 15 ημερών θα πραγματοποιηθούν νέες εκλογές, όπως ορίζει το καταστατικό της Ένωσης.
Η Συνέλευση θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 18 Μαρτίου στις 6 το απόγευμα στο ξενοδοχείο ΙΟΝΙΟΝ ΣΤΑΡ . Σε αυτήν θα μπορούν να λάβουν μέρος όλα τα ταμειακώς τακτοποιημένα μέλη (εξόφληση συνδρομής μέχρι και το 2012).
Σε περίπτωση μη απαρτίας συγκαλείται νέα ΓΣ για την Δευτέρα 25 Μαρτίου στις 6 το απόγευμα στο ξενοδοχείο ΙΟΝΙΟΝ ΣΤΑΡ.
Για το Δ.Σ.
Ο Πρόεδρος Λιβιτσάνος Ιωάννης |
Ο Γραμματέας Γράψας Νικόλαος |