Συνεδριάζει την Παρασκευή το Δημοτικό Συμβούλιο
Συνεδριάζει την Παρασκευή 22-3-2013 και ώρα 14:30 στο Πολιτιστικό Κέντρο του Δήμου, με τα παρακάτω θέματα το Δημοτικό Συμβούλιο Λευκάδας:
ΘΕΜΑ 1o: Απόφαση Δ.Σ. για αποδοχή ή μη παραίτησης από το αξίωμα του Γραμματέα του Δημοτικού Συμβουλίου – εκλογή νέου Γραμματέα. Εισηγητής: Αραβανής Ελευθέριος, Πρόεδρος Δ.Σ.
ΘΕΜΑ 2o: Απόφαση Δ.Σ. σχετικά με υποβολή πρότασης στην Πρόσκληση με αύξοντα αριθμό 64 του Ε.Π. «Διοικητική Μεταρρύθμιση 2007-2013» για τη χρηματοδότηση Πράξης με τίτλο «Καταγραφή, Ανασχεδιασμός και Προτυποποίηση των Διαδικασιών για την Αξιοποίηση και Διαχείριση Ακίνητης Περιουσίας του Δήμου Λευκάδας». Εισηγητής: Αραβανής Ελευθέριος, Πρόεδρος Δ.Σ.
ΘΕΜΑ 3o: Απόφαση Δ.Σ. για προγραμματισμό προσλήψεων προσωπικού με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου έτους 2013. Εισηγητές: 1. Κώστας Αραβανής, Δήμαρχος. 2.Σκιαδά-Πετούση Ζωϊτσα, Αντιδήμαρχος
ΘΕΜΑ 4o: Απόφαση Δ.Σ. για έγκριση χορήγησης παράτασης προθεσμίας εκτέλεσης του έργου: «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΖΗΜΙΩΝ ΑΠΟ ΘΕΟΜΗΝΙΑ ΔΡΟΜΟΥ ΠΡΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ (ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ) ΔΗΜΟΥ ΛΕΥΚΑΔΑΣ». Εισηγητής: Σούνδιας Πραξιτέλης, Αντιδήμαρχος.
ΘΕΜΑ 5o: Απόφαση Δ.Σ. για αποδοχή ποσού 1.500,00 ευρώ από την εταιρεία «ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΕΧΝΙΚΗ Α.Ε.» ως δωρεά για το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου και αναμόρφωση προϋπoλογισμού. Εισηγήτρια: Σκιαδά –Πετούση Ζωϊτσα, Αντιδήμαρχος