Συνελήφθη 21χρονος υπήκοος Αλβανίας για κλοπή δικύκλου
Σύμφωνα με Δελτίο Τύπου της Γενικής Αστυνομικής Διεύθυνσης Περιφέρειας Ιονίων Νήσων συνελήφθη χθες (09.06.2013) το βράδυ στην Λευκάδα, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφαλείας Λευκάδας, 21χρονος υπήκοος Αλβανίας για κλοπή δίκυκλης μοτοσικλέτας καθώς και για απείθεια σε βάρος αστυνομικών.
Ο 21χρονος εντοπίστηκε από τους αστυνομικούς να οδηγεί δίκυκλη μοτοσικλέτα στην πόλη της Λευκάδας, αφού προηγουμένως δεν είχε σταματήσει σε σήμα ελέγχου αστυνομικού και από την έρευνα διαπιστώθηκε ότι την είχε αφαιρέσει την Παρασκευή (07.06.2013) το βράδυ από την Λευκάδα.
Ο 21χρονος οδηγήθηκε στον κ. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Λευκάδας, ενώ το δίκυκλο επιστράφηκε στον ιδιοκτήτη του.