Επιβολή προστίμων από το Δήμο Λευκάδας για παράνομες συνδέσεις υδροληψίας
Πρόστιμα συνολικού ύψους 1.500 ευρώ και επιπλέον χρέωση πιθανής κατανάλωσης 600,00µ3, για κάθε περίπτωση, επιβλήθηκαν με αποφάσεις του Δημάρχου Λευκάδας σε δύο καταναλωτές στον οικισμό της Νικιάνας της Τ.Κ. Αλεξάνδρου κατ’ εφαρμογή του άρθρου 22 του νέου Κανονισμού Λειτουργίας Ύδρευσης-Αποχέτευσης του Δήμου Λευκάδας, αφού λήφθηκαν υπόψη οι εκθέσεις αυτοψίας της Υπηρεσίας Ύδρευσης-Αποχέτευσης.
Όπως δημοσιεύτηκε στη Διαύγεια οι παρακάτω καταναλωτές διατηρούσαν παράνομες συνδέσεις υδροληψίας. Συγκεκριμένα επιβλήθηκαν πρόστιμα:
- στον καταναλωτή ∆.K., η ιδιοκτησία του οποίου βρίσκεται στη θέση «ΚΕΡΑΜΙ∆ΑΚΙ» οικισµού Νικιάνας της Τ.Κ. Αλεξάνδρου ∆ήµου Λευκάδας, λόγω παράνοµης σύνδεσης υδροληψίας, ύψους 1.500,00€, επιπλέον χρέωση πιθανής κατανάλωσης 600,00µ3, που αφορά τη περίοδο Α΄ τετράµηνο 2013.
- στον καταναλωτή Β & Χ. Γ. Α.Ε.(Ξενοδοχείο -), η ιδιοκτησία του οποίου βρίσκεται στον οικισµό Νικιάνας της Τ.Κ. Αλεξάνδρου ∆ήµου Λευκάδας, λόγω παράνοµης σύνδεσης υδροληψίας, ύψους 1.500,00€, επιπλέον χρέωση πιθανής κατανάλωσης 600,00µ3, που αφορά τη περίοδο Α΄ τετράµηνο 2013.-
Φώτο αρχείου