Ξεκίνησε η μεγάλη γιορτή του τένις, το PREVEZA CUP 2013
Ξεκίνησε στην Πρέβεζα η μεγάλη γιορτή του τένις. Αυτές τις ημέρες περισσότεροι από 140 αθλητές από 50 και πλέον χώρες θα αγωνιστούν για μια καλύτερη θέση στην παγκόσμια κατάταξη στο PREVEZA CUP 2013.
Τα προκριματικά ολοκληρώθηκαν χθες, ενώ από σήμερα το πρωί άρχισε το κανονικό πρόγραμμα των αγώνων. Στο PREVEZA CUP 2013 συμμετέχουν αγόρια και κορίτσια από όλες σχεδόν τις ευρωπαϊκές χώρες, αλλά και από Αυστραλία, ΗΠΑ, Κίνα, Ινδία, Καναδά, Κουβέιτ, Ντουμπάι κ.α..
Το παραπάνω πρωτάθλημα είναι βαθμολογούμενο και η είσοδος στους αγώνες είναι ελεύθερη. Διευθυντής των αγώνων είναι ο κ. Δημήτρης Παππάς, ο οποίος εξέφρασε την ικανοποίηση του για την μεγάλη συμμετοχή και σημείωσε ότι αθλητές μαζί με τους συνοδούς τους από όλο τον κόσμο θα βρεθούν στην Πρέβεζα για μια εβδομάδα περίπου, δίνοντας μια μεγάλη «ανάσα» στην τουριστική κίνηση της περιοχής.
(Δημοτική Ραδιοφωνία Πρέβεζας)