Με μια ομάδα στο πρωτάθλημα ο Οδυσσέας και οι Εκπίδες Νυδριού
Έπειτα από αρκετές διεργασίες που έλαβαν χώρα στην ευρύτερη περιοχή του Νυδριού και έπειτα από αλεπάλληλες Γενικές Συνελεύσεις, αποφασίσθηκε, η περιοχή μας να εκπροσωπηθεί στη νέα ποδοσφαιρική περίοδο 2013-2014, στην Α’ κατηγορλια της ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας με μια ομάδα η οποία θα αποτελείται από παράγοντες και παίκτες και από τις δυο ομάδες, Ελπίδων και Οδυσσέα.
Η ομάδα θα μετάσχει στο πρωτάθλημα με το ΑΦΜ των Ελπίδων.
Η ομάδα έχει έρθει σε επαφή με αρκετούς παίκτες από την Λευκάδα και έχει έρθει σε συμφωνία συνεργασίας με τους παρακάτω παίκτες:
- Στράτο Γαζή
- Γιώργο Ορφανό
- Παναγιώτη Σκιαδά
- Λεωνίδα Βρακατσέλη
- Παναγιώτη Κοντογιάννη
- Δημοσθένη Φλούδα
- Γιάννη Καρτάνο
- Σπύρο Κούρτη.
Προπονητής της ομάδας θα είναι ο Δημήτρης Κονιδάρης.
Τις επόμενες μέρες, θα κυκλοφορήσουν τα εισιτήρια διαρκείας της ομάδας και παρακαλούμε την βοήθεια όλων σας.
Η ομάδα θα αποτελείται από παίκτες της περιοχής μας. Καλούμε τους φιλάθλους, όπως βοηθήσουν και στηρίξουν αυτή τη νέα προσπάθεια, γιατί όπως άλλωστε έχει αποδειχθεί, η πραγματική δύναμη της ομάδας μας, είναι ο κόσμος της περιοχής.
Ελπίδες και Οδυσσέας