Φωτορεπορτάζ του Νίκου Ζαβιτσάνου από την Χορευτική παρέλαση και Τελετή Έναρξης του Φεστιβάλ
Φωτορεπορτάζ του Νίκου Ζαβιτσάνου από τη Μεγάλη Χορευτική παρέλαση κατά μήκος της Κεντρικής Αγοράς, με την οποία άνοιξε η αυλαία του 51ου Διεθνούς Φεστιβάλ Φολκλόρ Λευκάδας, και την Τελετή Έναρξης που ακολούθησε στο Ανοιχτό Θέατρο Λευκάδας με αντιπροσωπευτική πεντάλεπτη εμφάνιση όλων των συγκροτημάτων που συμμετείχαν στην παρέλαση.
![]() |
![]() |