Παραιτήθηκε από τους αγώνες Πρωταθλήματος και Κυπέλλου Γ΄ Εθνικής ο Τηλυκράτης
Η ιστορική ποδοσφαιρική ομάδα του νησιού μας, ο Τηλυκράτης Λευκάδας, μετά από αρκετές παλινδρομήσεις σχετικά με τη συμμετοχή του στη διοργάνωση του Πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας, και ενώ είχε πληρώσει στο παρά πέντε το πρόστιμο προς την ΕΠΟ, συμμετέχοντας έτσι στην κλήρωση για το αγωνιστικό πρόγραμμα της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας 2013/14 (2ος Όμιλος)), δήλωσε τελικά την παραίτησή του από από τους αγώνες του Πρωταθλήματος και Κυπέλλου.
Η ΕΠΟ (Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία αναφέρει σε σχετική της ανακοίνωση:
«Η Επιτροπή Κυπέλλου, αφού έλαβε υπόψη της την παραίτηση του σωματείου Τηλυκράτης από τους αγώνες Πρωταθλήματος και Κυπέλλου Γ΄ Εθνικής, προέβη στη ματαίωση του αγώνα Κυπέλλου Γ΄ Εθνικής της 15/9/2013 Τηλυκράτης-Δόξα Πεντάλοφου».
Η ντροπη και η ανυπαρξια του Δημαρχου, του βουλευτη και τοσων αλλων που θελουν να παιξουν και ρολο -μαλιστα- στο μελλον, φαινεται και απο την εγκαταληψη του Τηλυκρατη. Κρύφτηκαν μπας και τους πουν να βαλουν 100Ε για να στηριχτει η ομαδα που εφέτος θα επαιζε πιθανον και με την ΑΕΚ. Όποιος και να μπει στην Λευκαδα, διαφημιση ειναι, που την χρειαζομαστε. ΠΟΛΥ. Αλλα τι να πεις για τους καλοβολεμενους. Ντροπη