Στο λιμάνι του Περιγιαλίου
Πανώρια μέρα η χθεσινή. Με καθαρό ορίζοντα, μετά την πρόσφατη νεροποντή, και πενταγάλανο ουρανό και θάλασσα.
![]() |
![]() |
Αλλού πηγαίναμε, στο λιμάνι του Περιγιαλίου βρεθήκαμε τελικά. Εκεί που σμίγουν οι γλάροι με τους κόρακες από το βουνό των Σκάρων. Ήσυχο μέρος, μόνο τον μπάρμπα Κοτσορέλη συναντήσαμε να μερεμετίζει τη βάρκα του.
Η φύση συνεχίζει, λόγω καιρού, να γεννοβολάει ακόμη. Πρώτη φορά απαντάμε την εποχή αυτή τόσο χαμηλά βατόμουρα. Και λίγους τολμηρούς που συνεχίζουν ακόμη να κάνουν τις βουτιές τους στη διπλανή παραλία…
[Gallery not found]