Ισοπαλία για την Αναγέννηση Τσουκαλάδων στο Μεγανήσι (+Φώτο) | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News

Ισοπαλία για την Αναγέννηση Τσουκαλάδων στο Μεγανήσι (+Φώτο)

αναγεννηση_τσουκαλαδων

17/11/2013 – Δημοτικό Γήπεδο Μεγανησίου – Ώρα 13:30
ΠΑΣ ΜΕΓΑΝΗΣΙΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ 1-1

Του Χρήστου Κάτσενου

Σ´ ένα δυνατό ματς πού διεξήχθη παρουσία 200 περίπου φιλάθλων όλων των ηλικιών στο δημοτικό γήπεδο Κατωμερίου o ΠΑΣ Μεγανησίου και η Αναγέννηση Τσουκαλάδων αναδείχτηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1, στο πλαίσιο της 5ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Β΄ ΕΠΣ Πρέβεζας Λευκάδας (1ος Όμιλος).

4 6

Το 1-0 για το Μεγανήσι ήρθε μόλις στο 2΄ λεπτό, όταν έπειτα από χτύπημα κόρνερ ο Αργύρης Β. σκόραρε με κεφαλιά. Στό 50΄ λεπτό ή Αναγέννηση κατάφερε να ισοφαρίσει όταν αμυντικός της γηπεδούχου ομάδας έκανε χέρι εντός περιοχής. Η εύστοχη εκτέλεση του πέναλτι από τον Σολδάτο Π. έφερε το ματς στα ίσια.

Με δυνατές μονομαχίες κύλησε το υπόλοιπο διάστημα του αγώνα μπροστά από τις δύο εστίες.

Το 90΄ λεπτό και το τελικό σφύριγμα του κυρίου Ρούσου βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες 1-1.

Άριστη ή διαιτησία των κυρίων Ρούσου Ν., Σίσκα Σ. και της κας Κούτρα Α.

ΠΑΣ ΜΕΓΑΝΗΣΙΟΥ: Σολδάτος Ι, Πολίτης Π, Φερεντίνος Χ, Πολίτης Ι , Αθανίτης Ε, Μπαρκουζος Σ, Κονιδάρης Β, Σολδάτος Γ, Ραμάι Μ, Πολίτης Σ, Αργύρης Β (78΄ Στραγαλινός Σ).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ: (Αντωνίου Σ.) Σταματέλος Μ, Βεργίνης Γ, Ροντογιάννης Π, Σολδάτος Π, Κολοκανάκης Δ, Ροντογιάννης Α, (85΄ Παναγιωτόπουλος Κ), Λιβιτσάνος Θ, Κάτσενος Χ, Μιχαλάτος Δ, Κεντράι Δ, Καταγής Σ.

Υ/Γ. Οι ποδοσφαιριστές της Αναγέννησης και το Δ.Σ. ευχαριστούν τον ΠΑΣ Μεγανησίου για την άψογη φιλοξενία.