«Καθάρισε» μέσα σε δέκα λεπτά με χατ τρικ του Γουρζή η Κατούνα | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News

Καθάρισε σε δέκα λεπτά.

Σ´ ένα ποιοτικά καλό, σε γενικές γραμμές, παιχνίδι η ομάδα της Κατούνας πήρε το τρίποντο, κερδίζοντας με σκόρ 3 – 0 την Αναγέννηση Τσουκαλάδων, με τρία προσωπικά γκολ τού Κ. Γουρζή.

Στο πρώτο γκολ ή Αναγέννηση διαμαρτυρήθηκε για οφσάιντ, αλλά ο διαιτητής τής συνάντησης κ. Καλογερής Θ. και ο βοηθός του κ. Λάζαρης Ε. έδειξαν τη σέντρα.

1 2

Τον αγώνα σημάδεψε ο σοβαρός τραυματισμός του αρχηγού της Αναγέννησης Θ. Λιβιτσάνου (κόλλησε το πόδι του στον τάπητα τού γηπέδου, προκαλώντας ρήξη έσω μηνίσκου).

Στο Β´ ημίχρονο ή καταρρακτώδης βροχή, δυσκόλεψε σε μεγάλο βαθμό τις ενέργειες των ποδοσφαιριστών, χωρίς να υπάρξει ουσιαστική φάση μπροστά απ´ τις δύο εστίες.

Κυριότερες φάσεις του αγώνα:
Στο 12΄ σουτ τού Δ. Βεργίνη, στο 13΄ τραυματισμός του Θ. Λιβιτσάνου, στο 25΄ λεπτό πλασέ τού Κ. Γουρζή έφυγε ελάχιστα άουτ. Στό 27΄ σουτ τού Δ. Κεντράι της Αναγέννησης, ελάχιστα άουτ. Πλασέ στο 25΄ λεπτό του Δ. Βεργίνη, απέκρουσε ό Βενέτης. Ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ είχε η Αναγέννηση, στο 28΄ με κεφαλιά του Δ. Βεργίνη, αλλά απέκρουσε ο Βενέτης, στέλνοντας τη μπάλα κόρνερ.

Δεύτερη σερί ευκαιρία στό 29΄, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ τού Σολδάτου ο Βενέτης απέκρουσε και πάλι την κεφαλιά του Βεργίνη Δ. Στο 30΄ λεπτό ό Γουρζής Κ. με πλασέ σημείωσε το 1-0. Στο 32΄ λεπτό και στο 40΄ λεπτό, ο Γουρζής Κ. πού βρέθηκε σε μεγάλη φόρμα, πέτυχε το 2-0 και 3-0 αντίστοιχα.

Πολύ καλή ή Διαιτησία του κ. Θ. ΚΑΛΟΓΕΡΗ και των βοηθών του κ.κ. Ε. ΛΑΖΑΡΗ και Δ. ΜΑΛΙΖΟΓΛΟΥ.

ΠΕΑΣ ΚΑΤΟΥΝΑΣ (Χ. Λογοθέτης):
Βενέτης Γ., Φωτεινός Ε., Ζαβιτσάνος Κ., Λογοθέτης Σ., Καρύδης Γ., Φωτεινός Ζ., Φωτεινός Κ., Θεριανός Α., Γουρζής Κ., (46′ Βασιλάκης Δ.) Θερμός Σ., (75′ Καραπιπέρης Α.), Στεριώτης Π.

Διακρίθηκαν:
Βενέτης Γ., Φωτεινός Κ., Γουρζής Κ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ (Σ. Αντωνίου):
Σταματέλος Μ., Βεργίνης Γ., Ροντογιάννης Π., (53′ Καταγής), Σολδάτος Π., Κολοκανάκης Δ., Βαγενάς Π., Λιβιτσάνος Θ., (13′ Μπακούρης Γ.), Μιχαλάτος Α., Βεργίνης Δ., Κεντράι Δ., Ζαβερδινός Ε.

Σολδάτος Π., Βεργίνης Δ., Κεντράι Δ.

Υ/Γ: Ή Αναγέννηση Τσουκαλάδων, ευχαριστεί θερμά, την ομάδα της Κατούνας για την άψογη φιλοξενία, όπως επίσης και την ιατρό τού αγώνα, κ. Βασιλική Λάζαρη για τις πρώτες βοήθειες που παρείχε στην ομάδα μας.