Φιλανθρωπική προσφορά με πρωτοβουλία του απόδημου στην Αμερική Κολυβιάτη Χριστ. Βρεττού
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΑΓΙΟΠΕΤΡΙΤΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ
Μάθαμε ότι με αξιοθαύμαστες ενέργειες του εκλεκτού μας φίλου, λάτρη του νησιού μας, captain Χριστόφορου Βρεττού, Λευκαδίτη από τα Κολυβάτα, που ζει και διαπρέπει στην Αμερική και πάντα νοιάζεται και αγαπάει το νησί μας, στάλθηκαν στην Λευκάδα 30 κιβώτια με παιδικά υποδήματα για παιδάκια του νησιού μας.
Τα έχει ήδη παραλάβει η Ιερά Μητρόπολης Λευκάδος και Ιθάκης με υπεύθυνο δια την διανομή τον π. Χριστόφορο με τον οποίον θα πρέπει να επικοινωνήσουν οι ενδιαφερόμενοι γονείς.
Φίλε Χριστόφορε Βρεττέ η ενέργειά σου αυτή βαθύτατα μας αγγίζει και μας συγκινεί και ευελπιστούμε και το επόμενο καλοκαιράκι να σε καλοδεχτούμε στην Λευκάδα που λατρεύεις. Τα Αγιοπετρίτικα παιδιά χαίρονται και καμαρώνουν να έχουν τέτοιους φίλους σαν εσένα.
Captain Κώστας Πατρίκιος