Καρυά: Πρωταθλήτρια χειμώνα αλλά δύσκολη νίκη με την Αναγ. Τσουκαλάδων | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News

Του Χρήστου Κάτσενου

Με δυσκολία κατάφερε να κερδίσει με σκορ 1-0 την Αναγέννηση Τσουκαλάδων η Καρυά. Με τους αγώνες της 9ης αγωνιστικής έκλεισε ο πρώτος γύρος του Πρωταθλήματος της Β΄ ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας, που βρίσκει την ομάδα της Καρυάς, μετά τη νίκη αυτή, να φιγουράρει στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ισοβαθμώντας με την ομάδα του ΑΟ Σύβρου.

1 2

Το πρώτο ημίχρονο, δεν επιφύλαξε κάτι το ιδιαίτερο στους 150 περίπου φίλους και των δύο ομάδων που βρέθηκαν το απόγευμα της Κυριακής 15 Δεκέμβρη στο γήπεδο των Σφακιωτών.

3 4

Η λύτρωση για την Καρυά ήρθε στο 47΄ λεπτό έπειτα από εκτέλεση φάουλ. Ο αμυντικός Χρήστος Σάντας άνοιξε το σκορ με κεφαλιά στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Σταματέλου.

Η Αναγέννηση έπαιζε από το 60΄ λεπτό με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Π. Σολδάτου ύστερα από δεύτερη κίτρινη κάρτα. Παρά ταύτα δεν κλείστηκε στα καρέ της, απείλησε την Καρυά, με σπουδαιότερη ευκαιρία το σουτ – κεραυνός του Α. Ροντογιάννη στο 90΄, που απέκρουσε όμως ο πολύ καλός γκολκίπερ των γηπεδούχων Δ. Αραβανής.

Ευκαιρίες όμως είχε και η Καρυά με τις σπουδαιότερες στο 70´, όταν ο Σ. Θεριανός βρέθηκε μόνος του μπροστά από την εστία και πλάσαρε άουτ και στο 88΄ όταν ο Β. Πάκος, έπειτα από παράλληλη σέντρα, απέτυχε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Α.Ο. ΚΑΡΥΑΣ (Π. Βαγενάς):
Δ. Αραβανής, Γ. Ρεκατσίνας, Γ. Γράψας, Μ. Γούλας, Σ. Βλάχος, Χ. Σάντας, Π. Χαλκιόπουλος (λ.τ. 24΄ Δ. Βενέτης), Θ. Σάντας, Σ. Χαλκιόπουλος (83΄ Β. Πάκος), Θ. Παππάς (64΄ Γ. Βαγενάς), Σ. Θεριανός.

Διακρίθηκαν: Δ. Αραβανής, Χ. Σάντας, Μ. Γούλας.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ (Σ.Αντωνίου):
Μ. Σταματέλος, Γ. Βεργίνης, Δ. Κεντράι, Γ. Μπακούρης, Χ. Σούνδιας, Δ. Βεργίνης, Σ. Καταγής, Π. Ροντογιάννης, Π. Σολδάτος, Ν. Βλάχος, Ε. Ζαβερδινός, (57΄ Α.Μ. Ροντογιάννης)

Διακρίθηκαν: Δ. Βεργίνης, Γ. Μπακούρης, Α.Μ. Ροντογιάννης.

Καλή ή Διαιτησία του κ. Σολδάτου και των βοηθών του κ.κ. Γ. Λάζαρη και Κ. Σίσκου.

5

• Υ/Γ 1ο: Ή Αναγέννηση ευχαριστεί για την φιλοξενία τον Α.Ο. Καρυάς καθώς και την ιατρό του αγώνα κ. Μαρία Κλειτσιώτη.
  • Υ/Γ 2ο: Εύχεται Καλά Χριστούγεννα, Καλή Πρωτοχρονιά, Υγεία και Δύναμη, σε όλο τον κόσμο.
  • Υ/Γ 3ο: Εύχεται περαστικά στον παίκτη της Θεόδωρο Λιβιτσάνο.
  • Υ/Γ 4ο: Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Τσουκαλάδων, μαζί με την Τοπική Ποδοσφαιρική ομάδα «ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ», διοργανώνουν το Σάββατο 28 Δεκεμβρίου 2013 τον Ετήσιο Χορό τους στό Κέντρο Διασκέδασης «ΧΑΡΑΜΑ» (6ο χλμ. Λευκάδας – Πλαγιάς).
  • Υ/Γ 5ο: Κυκλοφόρησε το ημερολόγιο τής ομάδας μας για το 2014. Ευχαριστούμε τους χορηγούς που μας στήριξαν.

Αφήστε το σχόλιό σας

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>