Αντ-ανακοίνωση τριών υπολειπομένων μελών του προσωρινού ΔΣ του ΤΑΟΛ
Με αφορμή την εδώ ανακοίνωση τριών μελών (Γράψας Λεωνίδας, Λιβιτσάνος Γεράσιμος και Σολδάτος Αλέξανδρος) του προσωρινού Διοικητικού Συμβουλίου του νεοσύστατου Αγροτικού Συνεταιρισμού Λευκάδας “ΤΑΟΛ”, όπου κατηγορούσαν, μεταξύ άλλων, τον πρόεδρο του προσωρινού ΔΣ για κωλυσιεργία σχετικά με τις αρχαιρεσίες, τρία υπολειπόμενα μέλη του προσωρινού συμβουλίου οι: Ρομποτής Νικόλαος (πρόεδρος της προσωρινής διοίκησης), Κούρτης Ηλίας (αντιπρόεδρος) και Βικέντιος Νικόλαος (ταμίας) προέβησαν στην πιο κάτω αντ-ανακοίνωση όπου, αφού τονίζουν, μεταξύ άλλων, ότι «οι εκλογές θα γίνουν μέσα στα χρονικά περιθώρια που ο νόμος και το καταστατικό ορίζουν», απευθύνουν δριμύ κατηγορώ στον μέχρι πρότινος πρόεδρο του ΤΑΟΛ κ. Γεράσιμο Λιβιτσάνο: