Πρόγραμμα δραστηριοτήτων κατά την διάρκεια της Έκθεσης Φωτογραφίας «STILL, in MOTION»
Παρατίθεται το πρόγραμμα των δραστηριοτήτων κατά την διάρκεια της Έκθεσης Φωτογραφίας “STILL, in MOTION”, τα εγκαίνια της οποίας θα γίνουν την Παρασκευή 31 Ιανουαρίου 2014 στις 19.00 στην Αίθουσα Τέχνης «Θεόδωρος Στάμος» στην πλατεία Μαρκά.
Την Έκθεση διοργανώνει η ΜΚΟ Μονοπάτια Αλληλεγγύης, μια μη κυβερνητική οργάνωση νέων με έδρα την Λευκάδα, τα μέλη της οποίας «έχουν ως αποστολή να προάγουν τις ανταλλαγές, την κινητικότητα των νέων και την διαπολιτισμική μάθηση σε εθνικό, ευρωπαϊκό, διεθνές επίπεδο και να διαδώσουν τις αξίες των Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων και της υπεύθυνης και βιώσιμης οικονομικής ανάπτυξης».