Ο Δήμος Μεγανησίου για τις εκλογές του Μαΐου 2014 και τους ετεροδημότες
ΔΗΜΟΣ ΜΕΓΑΝΗΣΙΟΥ | Μεγανήσι 27/02/2014 |
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Σας ανακοινώνουμε ότι, τον Μάιο του 2014 διεξάγονται μαζί Δημοτικές-Περιφερειακές εκλογές και ευρωεκλογές.
Επειδή κάποιοι δημότες μας, είχαν καταθέσει κατά τις προηγούμενες βουλευτικές εκλογές και ευρωεκλογές αίτηση και ψήφισαν στον τόπο διαμονής τους ως ετεροδημότες θα πρέπει να προβούν άμεσα και μέχρι 14 Μάρτη στο πλησιέστερο ΚΕΠ της περιοχής τους ώστε να διαγραφούν από τους καταλόγους των ετεροδημοτών.
Σημειώνεται ότι εάν δεν ακολουθηθεί η ανωτέρω διαδικασία διαγραφής από τους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους οι ετεροδημότες δεν θα μπορούν να ψηφίσουν στον τόπο της βασικής τους εγγραφής, δηλαδή στο Μεγανήσι, για ανάδειξη μελών του Ευρωκοινοβουλίου αφού σε αυτούς θα υπάρχει πριν από το όνομά τους η ένδειξη «Ε».
Μπορείτε να δείτε στο ΥΠΕΣ.gr – Μάθε που ψηφίζεις, αν είστε εγγεγραμμένοι ως ετεροδημότες ή να ζητήσετε πληροφορίες από τα γραφεία του Δήμου τις εργάσιμες ημέρες και ώρες στα τηλ.2645 361 315 για να μάθετε
που ψηφίζετε.
ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟ ΜΕΓΑΝΗΣΙΟΥ