Φωτορεπορτάζ από την καρναβαλική παρέλαση στη Λευκάδα (248 φωτ.)
Οι Πρεβεζάνοι το ανέβαλλαν λόγω των «δυσμενών καιρικών συνθηκών». Οι Λευκαδίτες το αποτόλμησαν. Λες και είχαν κάνει συμφωνία δεν έπεσε ούτε μια σταγόνα βροχής καθ΄ όλη τη διάρκεια της Μεγάλης Καρναβαλικής Παρέλασης πεζών και αρμάτων, που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 2 Μάρτη, στην πόλη της Λευκάδας, και με την οποία έπεσε η αυλαία του Λευκαδίτικου καρναβαλιού, των Φαρομανητών 2014.
![]() |
![]() |
Χρώματα, φαντασμαγορία και πολύ κέφι, παρά τη γενικότερη οικονομική συγκυρία, είχαν τη δυνατότητα να απολαύσουν οι πολυπληθείς επισκέπτες που είχαν κατακλύσει την Κεντρική Αγορά, κατά μήκος της οποίας παρέλασαν άρματα και πεζοπόρα τμήματα με κατάληξη την κεντρική πλατεία.
Παρουσιαστής ήταν για μια ακόμη φορά με ζωντανή μετάδοση από τους ραδιοφωνικούς σταθμούς Prisma 95.1 και Energy 93.4 ο δημοσιογράφος Παναγιώτης Κουνιάκης.
Ακολουθούν 248 φωτογραφίες ταξινομημένες σε 13 γκαλερί, με τη σειρά που παρέλασαν τα τμήματα, ενώ στο τέλος είναι από το σημείο συγκέντρωσης.
[Gallery not found]