Ημερίδα στο επιμελητήριο με κεντρική ομιλήτρια την Ρόδη Κράτσα
Πρόσκληση
Το Επιμελητήριο Λευκάδας σας προσκαλεί στην ημερίδα με θέμα την οικονομία και τις κοινωνικές επιχειρήσεις «Κοινωνική Επιχειρηματικότητα: Από την ιδέα στην Πράξη», που διοργανώνει το Σάββατο 29 Μαρτίου 2014 και ώρα 18:30 στην αίθουσα εκδηλώσεων του Επιμελητηρίου μας (Γολέμη 5-7, 2ος όροφος κτίριο ΤΑΟΛ)
Κεντρική ομιλήτρια της Ημερίδας θα είναι η Ευρωβουλευτής κα Ρόδη Κράτσα, η οποία θα αναλύσει ένα σημαντικό αναπτυξιακό εργαλείο, που συνδυάζει την οικονομική βιωσιμότητα με την ενίσχυση της αλληλεγγύης, της απασχόλησης και της κοινωνικής συνοχής.
Για τη Διοικητική Επιτροπή
Ο Πρόεδρος
Σκιαδαρέσης Σ. Σωτήρης