Με καλό καιρό η μαθητική παρέλαση στην Λευκάδα
Με καλό καιρό και παρουσία πλήθους κόσμου κορυφώθηκαν σήμερα το μεσημέρι οι επετειακές εκδηλώσεις για τον εορτασμό της 25ης Μαρτίου στην πόλη της Λευκάδας.
![]() |
![]() |
Το πρωί εψάλλη δοξολογία στον Μητροπολιτικό Ναό της Ευαγγελίστριας χοροστατούντος του μητροπολίτη Λευκάδας κ. Θεοφίλου. Ακολούθησε κατάθεση στεφάνων στο ηρώο στην παραλία της πόλης και στη συνέχεια η καθιερωμένη μαθητική παρέλαση.
Στις εκδηλώσεις την κυβέρνηση εκπροσώπησε ο Γενικός Γραμματέας του Υπουργείου Δικαιοσύνης, Διαφάνειας και Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων, κ. Νικόλας Κανελλόπουλος.
Οι φωτογραφίες που ακολουθούν, ταξινομημένες σε 8 γκαλερί, είναι με τη σειρά που παρέλασαν τα σχολεία και στη συνέχεια από την δοξολογία και την κατάθεση στεφάνων.
[Gallery not found]