Συμπαράσταση στις απεργιακές κινητοποιήσεις των εργαζομένων στο «ΒΟΗΘΕΙΑ στο ΣΠΙΤΙ»
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Το Σωματείο εργαζομένων ΟΤΑ Ν. Λευκάδας εκφράζει την αγωνιστική συμπαράστασή του στις απεργιακές κινητοποιήσεις των εργαζομένων στο Πρόγραμμα «ΒΟΗΘΕΙΑ στο ΣΠΙΤΙ» που έχουν προκηρύξει για σήμερα Πέμπτη 3 και αύριο Παρασκευή 4 Απριλίου 2014.
Έχουμε υποχρέωση ΟΛΟΙ να συμπαρασταθούμε στους εργαζόμενους του προγράμματος, να υπερασπιστούμε τη συνέχιση του έργου που προσφέρουν στην κοινωνία και παράλληλα να διαφυλάξουμε το Δημόσιο και Κοινωνικό χαρακτήρα του θεσμού που βάλλεται από την νεοφιλελεύθερη πολιτική συγκυβέρνησης – τρόικας και Ε.Ε..