ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΦΟΡΤΗΓΟ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΑ ΧΩΡΙΑ ΦΟΡΤΩΜΕΝΟ ΜΕ ΧΥΜΑ ΚΑΛΑΜΠΟΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΟΙ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΧΑΝ ΖΩΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΟΥΝ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΥΒΑΛΗΣΟΥΝ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΞΟΠΙΣΩ ΤΟΥ ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ. ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΤΡΥΓΟΥ ΝΑ ΚΟΥΒΑΛΑ ΤΑ ΣΤΑΦΥΛΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΓΚΛΟΥΒΗ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΤΟΥ ΤΑΟΛ ΣΤΟ ΚΑΣΤΡΟ. ΤΩΡΑ ΑΠΟΚΑΜΕ ΚΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΜΕΝΟ-ΠΕΤΑΜΕΝΟ ΣΕ ΜΙΑ ΓΩΝΙΑ, ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΑΓΩΓΙΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΑΡΑΓΕ ΤΙ; ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΕΙ.
Ναί, ήταν πράγματι της Ένωσης Γεωργικών Συνεταιρισμών Λευκάδας (ΤΑΟΛ – Ταμείο Αμύνης Οινοπαραγωγών Λευκάδας), όπως αναφέρει πιο πάνω και ο κ. Αλέξανδρος Μουζάκης. Στέκει σήμερα παρατημένο δίπλα από τις (παλιές) αποθήκες του ΤΑΟΛ.
ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΦΟΡΤΗΓΟ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΑ ΧΩΡΙΑ ΦΟΡΤΩΜΕΝΟ ΜΕ ΧΥΜΑ ΚΑΛΑΜΠΟΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΟΙ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΧΑΝ ΖΩΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΟΥΝ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΥΒΑΛΗΣΟΥΝ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΞΟΠΙΣΩ ΤΟΥ ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ. ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΤΡΥΓΟΥ ΝΑ ΚΟΥΒΑΛΑ ΤΑ ΣΤΑΦΥΛΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΓΚΛΟΥΒΗ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΤΟΥ ΤΑΟΛ ΣΤΟ ΚΑΣΤΡΟ. ΤΩΡΑ ΑΠΟΚΑΜΕ ΚΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΜΕΝΟ-ΠΕΤΑΜΕΝΟ ΣΕ ΜΙΑ ΓΩΝΙΑ, ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΑΓΩΓΙΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΑΡΑΓΕ ΤΙ; ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΕΙ.
Μήπως ήταν της Ένωσης Γεωργικών Συνεταιρισμών Λευκάδας; Συγκινητικές φωτο φίλε. Αυτά τα μούρικα φορτηγά της Volvo, όλα τα λεφτά. . .
Ναί, ήταν πράγματι της Ένωσης Γεωργικών Συνεταιρισμών Λευκάδας (ΤΑΟΛ – Ταμείο Αμύνης Οινοπαραγωγών Λευκάδας), όπως αναφέρει πιο πάνω και ο κ. Αλέξανδρος Μουζάκης. Στέκει σήμερα παρατημένο δίπλα από τις (παλιές) αποθήκες του ΤΑΟΛ.