Μια παλιά πάντα…
Τις θυμόσαστε; Πάντες τις λέγαμε. Καδραρισμένες κοσμούν σήμερα σαν πολύτιμα προγονικά κειμήλια τοίχους σπιτιών.
![]() |
![]() |
Απλό και λιτό σχέδιο -έχουμε δει σε άλλες περιστάσεις πανομοιότυπα σχέδια που σημαίνει ότι η μια κεντήστρα «ξεσήκωνε» το σχέδιο από την άλλη-, απλοϊκές και γεμάτες χρώματα νατουραλιστικές παραστάσεις, ειλικρίνεια, αθωότητα και συμμετρία. Λαϊκή τέχνη με λίγα λόγια…
[Gallery not found]