Η Κατούνα μέσα από παλιές φωτογραφίες
Φωτογραφίες μια άλλης εποχής, τότε που δεν είχε επέλθει ακόμη η κοινωνική αλλοτρίωση. Μιας εποχής δύσκολης από κάθε άποψη και στερημένης, αλλά και μιας εποχής επίσης που περίσσευε το χαμόγελο, η σκωπτικότητα, η λεβεντιά, η υπερηφάνεια, η ντομπροσύνη, χαρακτηριστικά γνωρίσματα του Λευκαδίτη.
![]() |
![]() |
Ανασκαλέψτε τη χόβολη της μνήμης και που ξέρετε όλο και κάποιον θα αναγνωρίσετε, και αν καμιά φορά βρεθείτε τον παραλιακό οικισμό της Λυγιάς, κάντε μια στάση στο καφενείο «La Bergola», στην ευθεία και στο κέντρο περίπου του οικισμού, για να τις δείτε σε καλύτερη ανάλυση…
[Gallery not found]