Προεκλογική δραστηριότητα Λαϊκής Συσπείρωσης Λευκάδας
Εντείνεται η προεκλογική δραστηριότητα των υποψηφίων της Λαϊκής Συσπείρωσης στο νησί μας.
Την Παρασκευή 9 Μαΐου 2014 κλιμάκιο του συνδυασμού με επικεφαλής την Δήμητρα Σταματέλου, υποψήφια Δήμαρχο και τον Μάκη Βεροιώτη, υποψήφιο Αντιπεριφερειάρχη Λευκάδας, έκανε περιοδεία στα χωριά Δρυμώνα και Εξάνθεια.
ΕΞΑΝΘΕΙΑ |
![]() |
![]() |
Την Κυριακή 11 Μαΐου κλιμάκιο με επικεφαλής την Δήμητρα Σταματέλου, υποψήφια Δήμαρχο, περιόδευσε στα χωριά Καρυώτες και Λυγιά.
ΛΥΓΙΑ |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Έγιναν ομιλίες, συζητήθηκαν τα οξυμένα προβλήματα των χωριών, διανεμήθηκε έντυπο υλικό και έγινε κάλεσμα για μαζική ενίσχυση των ψηφοδελτίων που στηρίζει το ΚΚΕ, σε όλες τις εκλογικές αναμετρήσεις του Μάη.
Να υπενθυμίσουμε ότι η κεντρική προεκλογική συγκέντρωση της «Λαϊκής Συσπείρωσης» θα γίνει σήμερα Δευτέρα 12 Μάη και ώρα 8:30 μ.μ. στην Κεντρική Πλατεία Λευκάδας, ενώ έχει οριστεί στις 8:00 μ.μ. προσυγκέντρωση στον Αη Μηνά.
Θα μιλήσει ο υποψήφιος Περιφερειάρχης Ιονίων Νήσων Θοδωρής Γουλής και θα χαιρετήσουν η υποψήφια Δήμαρχος Λευκάδας Δήμητρα Σταματέλου και ο υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Λευκάδας Μάκης Βεροιώτης.
[Gallery not found]