Στην τελική ευθεία για τις κάλπες…
Συνεργεία του Δήμου Λευκάδας άρχισαν ήδη από χθες να μοιράζουν τις κάλπες στα εκλογικά τμήματα.
![]() |
![]() |
Σε εκείνα τουλάχιστον που δεν χρησιμοποιούνται μόνιμα ως σχολεία, νηπιαγωγεία κ.λπ. Τα εκλογικά τμήματα θα είναι αυτή τη φορά εβδομήντα έξι (76), αυξημένα δηλαδή κατά δύο (2) σε σχέση με τις τελευταίες βουλευτικές εκλογές του 2012.
Εξ αυτών τα δέκα έξι (16) θα λειτουργήσουν στην πόλη της Λευκάδας και συγκεκριμένα στο 4ο Δημοτικό Σχολείο Λευκάδας (Καποδιστρίου 11, στο κτίριο που στεγάζονταν παλιότερα το ΤΕΙ) και στο 1ο Δημοτικό Σχολείο στις Αλυκές.
Κάντε κλικ εδώ, για να δείτε σε ποιο ακριβώς εκλογικό ακριβώς τμήμα θα ασκήσετε το εκλογικό σας δικαίωμα.
[Gallery not found]