Κεντρική προεκλογική συγκέντρωση του υπ. Δημάρχου Κώστα Δρακονταειδή
Έγινε το βράδυ της Πέμπτης 15 Μαΐου 2014 στην πλατεία Λευκάδας η κεντρική προεκλογική συγκέντρωση του υποψηφίου Δημάρχου, με τον συνδυασμό «Όλοι για τη Λευκάδα», Κώστα Δρακονταειδή.
![]() |
![]() |
Ο ομιλητής, αφού αναφέρθηκε στο νοσηρό τοπίο -βαρβαρότητα κρίσης, εκφασισμός της κοινωνίας, η χώρα υπό ιδιωτικοποίηση- μέσα στο οποίο θα διεξαχθούν οι εκλογές, προσθέτοντας ότι αν συνεχιστεί η κατάσταση αυτή δεν θα υπάρχει Αυτοδιοίκηση στο μέλλον, ζήτησε να μπουν με σαφήνεια και καθαρότητα τα διλήμματα.
Επικεντρώθηκε στη συνέχεια της ομιλίας του στα τοπικά ζητήματα παρουσιάζοντας σημεία του προγράμματός του και κάλεσε τον κόσμο να μην πάει μόνο με αυστηρά αυτοδιοικητικά κριτήρια στις κάλπες.
Σε σχέση με το ψηφοδέλτιό του τόνισε ότι αισθάνεται υπερηφάνεια γιατί έγινε, όπως είπε, χωρίς μηχανισμούς και χωρίς να δοθούν υποσχέσεις σε κανέναν, ενώ άλλοι «κοντεύουν να διορίσουν και τη μάνα τους ακόμη, τώρα το 2014, λες και βρισκόμαστε στο 2009», όπως χαρακτηριστικά ανέφερε, και υπόσχονται διορισμούς στο νέο νοσοκομείο, στο Δήμο και στο βιολογικό του Νυδριού και στους μικρούς εργολάβους έργα.
Κάλεσε τέλος τον κόσμο σε υπερψήφιση του συνδυασμού του «Για τη Λευκάδα των πολιτών και όχι των πελατών», όπως επισήμανε, λέγοντας ότι δεν θα τους διαψεύσει.
[Gallery not found]