Απόψε στο Κέντρο «Παράδεισος» στη Λυγιά η συνεστίαση της ΚΟ Λευκάδας του ΚΚΕ
Απόψε, στο κέντρο «Παράδεισος» στην Λυγιά, θα πραγματοποιηθεί η καθιερωμένη ετήσια συνεστίαση και η κοπή πίτας που διοργανώνει η Κομματική Οργάνωση Λευκάδας του ΚΚΕ στα πλαίσια της Οικονομικής Εξόρμησης του Κόμματος και του εορτασμού των 96 χρόνων από την ίδρυσή του
Η ορχήστρα «ΜΙΝΟΡΕ» θα φροντίσει και φέτος, με ένα πλούσιο και ποιοτικό ρεπερτόριο, που εκτείνεται από τα ρεμπέτικα και τα δημοτικά μέχρι τα νησιώτικα και τα αντάρτικα, να ικανοποιηθούν και τα πιο απαιτητικά ακόμη μουσικοχορευτικά γούστα.
Θα υπάρχει και φέτος πλούσια λαχειοφόρος αγορά, ενώ η τιμή της πρόσκλησης με φαγητό και κρασί είναι 10 ευρώ.