Με 9 αθλητές ο ΑΣΛ Φίλανδρος στον αγώνα trail στην Κέρκυρα
Με συνολικά 9 αθλητές βρέθηκε ο ΑΣΛ Φίλανδρος στην Κέρκυρα
Πιο συγκεκριμένα την Κυριακή 01/02/2015 ο Φίλανδρος πήρε μέρος στον καθιερωμένο αγώνα trail που πραγματοποιήθηκε στο νησί των Φαιάκων. Στα πλαίσια των εκδηλώσεων πραγματοποιήθηκαν 2 αγώνες 17 και 39 χλμ και οι δύο σε δύσκολα σχετικά συνθήκες μιας και ο καιρός δεν στάθηκε σύμμαχος.
Ειδικότερα 9 αθλητές έλαβαν μέρος και στους δύο αγώνες. Πρώτος της αποστολής ο Νικόλαος Φράγκος στην απόσταση των 17χλμ με χρόνο 2.4΄14΄΄. Οι υπόλοιποι τερματίσαντες είναι Μιχαήλ Κονιδάρης, Ελευθέριος Χαλικιάς, Θεοφύλακτος Κατωπόδης, Ελευθέριος Γεωργάκης, Θεόδωρος Γεωργάκης, Πανταζής Κηρολίβανος, Δημήτριος Μάλφας και Χαρίλαος Σάντας.