Έκθεση Ζωγραφικής της Ειρήνης Ουρανίας Πολίτη
Στην Αίθουσα Τέχνης «Θεόδωρος Στάμος» θα λειτουργήσει το διάστημα από
17-28 Ιουνίου 2015 |
ατομική έκθεση ζωγραφικής της Ειρήνης Ουρανίας Πολίτη με καινούργια έργα. Η έκθεση θα είναι επισκέψιμη για το κοινό τις ώρες: 11:00-13:30 και 17:30-21:30.
Η Ειρήνη Ουρανία Πολίτη είναι ομογενής ζωγράφος, απόφοιτος της Σχολής Καλών Τεχνών (ζωγραφική/φωτογραφία) από το Royal Melbourne Institute of Technology (RMIT). Σπούδασε επίσης χαρακτική, εικονογράφηση και εκπαίδευση στο RMIT και στο Wimbledon School of Art του Λονδίνου.
Έχει λάβει μέρος σε ομαδικές εκθέσεις στη Μελβούρνη, Λονδίνο και Λευκάδα. Από τις 17-28 Ιουνίου θα πραγματοποιήσει την τρίτη ατομική της έκθεση με πρωτοεμφανιζόμενα έργα.
Είναι μέλος καλλιτεχνικών οργανώσεων όπως το Axisweb UK και Zeitgeist Art Project UK. Μπορείτε να δείτε περισσότερα για την καλλιτέχνη στην ιστοσελίδα http://www.ipoliti.co.uk/.