Πλέοντας προς το Σκορπιό με τη βενζίνα του Κανάτη (αναν.)
Πλέοντας προς το Σκορπιό, πριν ακόμη τον αγοράσει ο Ωνάσης, με τη βενζίνα του Κανάτη (Περικλής Αραβανής).
Στο καΐκι η οικογένεια του Γιώργου Φίλιππα από τα Πλατύστομα.
Ανανέωση:
Βρήκαμε εν τω μεταξύ και τα ονόματα. Οι επιβαίνοντες είναι από αριστερά:
1η σειρά: Γαβριέλα Αργυρού (κρατάει το καπέλο), Μαριώ Φίλιππα του Κώστα (κοριτσάκι με τις κοτσίδες) και Σπύρος Μεσσήνης. 2η σειρά: Κολυβά Ευαγγέλω του Δημοσθένους (με τα χωριάτικα) και Ρουμπίνα Φίλιππα – Μαγουλά (σύζυγος του Γιώργου Φίλιππα). 3η σειρά: Γιώργος Φίλιππας του Αντώνη και ο καπετάνιος Περικλής Αραβανής (Κανάτης). Ο πιτσιρικάς με το γλόμπο μπροστά στη φωτογραφία ίσως είναι ο Αντώνης Φίλιππας (αδελφός της Μαριώς).