Μια όμορφη και ζεστή βραδιά για παιδιά στο Εργατικό Κέντρο (Φωτό+Βίντεο)
Μια όμορφη και ζεστή βραδιά για παιδιά λαϊκών οικογενειών διοργάνωσε το απόγευμα της Δευτέρας 4 Γενάρη 2016 το Εργατικό Κέντρο Λευκάδας – Βόνιτσας.
Η κατάλληλα διαμορφωμένη αίθουσα του Εργατικού Κέντρου πλημμύρισε από τις φωνές, τα παιγνίδια, τα τραγούδια και τον ενθουσιασμό των παιδιών. Η γιορτή περιλάμβανε ανάγνωση παραμυθιών, παιδικές κατασκευές και θεατρικό παιγνίδι, ενώ μικροί και μεγάλοι είχαν την ευκαιρία να γευτούν τα γλυκίσματα του μπουφέ.
Από τη γιορτή δεν έλειψε ούτε το «ευχόδεντρο», όπου τα παιδιά αναρτούσαν τις ευχές τους για τον καινούργιο χρόνο: «Υγεία και ειρήνη για όλα τα παιδάκια» (Έλλη), «Να έχουμε όλοι πολλά παιγνίδια» (Σπύρος), «Να είμαστε όλοι φίλοι» (Κωστής), «Να κερδίζουμε πάντα» (Γιάννης) κ.ά.
Όλα τα παιδιά έφυγαν με τον χειροποίητο Αϊ-Βασίλη που κατασκεύασαν καθώς και με δώρα που τους μοιράστηκαν στο τέλος της εκδήλωσης.
[Gallery not found] [Gallery not found]