Χωρίς τέλη κυκλοφορίας…
Λήγει σήμερα Παρασκευή 8 Γενάρη η προθεσμία για την πληρωμή των τελών κυκλοφορίας και την κατάθεση πινακίδων.
Βέβαια υπάρχει και η άλλη λύση, που δεν απαιτεί τέλη κυκλοφορίας :). Όπως στην παρακάτω φωτογραφία του Μπάμπη Λάζαρη.
Παλιά δοκιμασμένη λύση, κι όσο κι αν φαίνεται παράξενο κυκλοφορούν ακόμη τα συμπαθητικά γαϊδουράκια στους δρόμους των χωριών του νησιού μας. Όπως αυτό που συναντήσαμε πριν λίγες μέρες, σουρούπωμα, έξω από τον Άγιο Πέτρο. Στην επιστροφή από το λιομάζωμα. Ανηφόριζε, φορτωμένο με δυο σακιά ελιές, χωρίς καμιά βαρυγκωμιά, με κρεμασμένο στο λαιμό του τον ντορβά με τη βρώμη (;). Μπροστά πήγαινε καβάλα, σε άλλο γαϊδουράκι, το αφεντικό του…