Συλλαλητήριο των αγροτών σήμερα στον Άγιο Νικόλαο Βόνιτσας
Η Ομοσπονδία Αγροτικών Συλλόγων Αιτωλοακαρνανίας και οι Αγροτικοί Σύλλογοι του Δήμου Ακτίου-Βόνιτσας καλούν σήμερα Σάββατο 23 Γενάρη και ώρα 11:00 π.μ. σε συλλαλητήριο στον Άγιο Νικόλαο Βόνιτσας:
«Αυτά τα εξοντωτικά για τους μικρομεσαίους αγρότες μέτρα θέλουν να μας τα επιβάλλουν η ΕΕ και το ΔΝΤ, η συγκυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ – ΑΝΕΛ και τα άλλα κόμματα που ψήφισαν το μνημόνιο και στηρίζουν την ΚΑΠ, τα μονοπώλια και οι εμποροβιομήχανοι που εκμεταλλεύονται το μόχθο μας για να εξασφαλίσουν τεράστια κέρδη. Αυτοί είναι οι αντίπαλοί μας, για να συγκρουστούμε με την πολιτική τους βγήκαμε στους δρόμους».