Συνοδεία ζωντανής μουσικής από τους «Quartetto Branello» η κοπή της πίτας του συλλόγου Επαγγελματιών Νικιάνας
Συνοδεία μουσικού προγράμματος από το τοπικό νεανικό σχήμα «Quartetto Branello» και παρουσία πολλών μελών, φίλων και προσκεκλημένων πραγματοποιήθηκε σήμερα, Κυριακή 24 Γενάρη 2016, στο Ξενοδοχείο «Ionion Blue» στη Νικιάνα, η κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας του συλλόγου Επαγγελματιών Νικιάνας.
Την πίτα ευλόγησε ο εφημέριος της Νικιάνας π. Σωτήρης Τσάρκος, ενώ τη δημοτική Αρχή εκπροσώπησε ο Αντιδήμαρχος κ. Μάρκος Νικητάκης.
Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης τιμήθηκε για την προσφορά του στο σύλλογο ο μέχρι πρότινος πρόεδρος κ. Αντώνης Μανωλίτσης καθώς και ο κ. Σπύρος Βρεττός (Μανιόλος) για την πολύτιμη βοήθειά του στη ανάδειξη του μονοπατιού που οδηγεί απευθείας από τον οικισμό της Νικιάνας στο δρυοδάσος των Σκάρων.