Ξεκινούν το Σάββατο 20 Φλεβάρη οι παραστάσεις για το «Μπαμπάδες με ρούμι»
Πρεμιέρα στα Λαζαράτα
το Σάββατο 20 Φεβρουαρίου και ώρα 8:00 μ.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων του δημοτικού σχολείου Σφακιωτών. |
Η έλλειψη συνείδησης κάνει τα μικρά καθημερινά μας εγκλήματα να μοιάζουν ασήμαντα, αναίτια και γελοία. Το μαύρο μεγαλείο του κακού γίνεται με επίγνωση.
«Μπαμπάδες με ρούμι» η ιστορία ενός τέτοιου γελοίου εγκλήματος. Μια μαύρη κωμωδία έξι ανάπηρων, ανόητων, ανήθικων, κακόμοιρων και απελπισμένων καθαρμάτων.
Το θεατρικό τμήμα του πολιτιστικού συλλόγου Σφακιωτών «Φωτεινός» για 3 παραστάσεις ξανασερβίρει «Μπαμπάδες με ρούμι» και σας περιμένουμε να χορτάσετε με μεγάλες δόσεις γέλιου. (Δες περισσότερα εδώ).