«Όχι στη βία» από τον Τηλυκράτη
Θα παρακολουθείτε από κλειστό κύκλωμα τηλεόρασης το γήπεδο κατά τη διάρκεια του σημερινού αγώνα
Κάλεσμα του Τηλυκράτη για το σημερινό αγώνα – ντέρμπι της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας με αντίπαλο τον Πανλευκάδιο. Η Τηλυκράτης κάνει έκκληση για αποφυγή περιστατικών βίας και ενημερώνει τους φιλάθλους ότι ο χώρος θα παρακολουθείτε από κλειστό κύκλωμα τηλεόρασης:
«Καλούμε όλους τους φίλους μας που θα έρθουν στο γήπεδο να δείξουν ψυχραιμία να χειροκροτήσουν και να υποστηρίξουν την ομάδα μας όπως κάνουν πάντα βοηθώντας μας έτσι άλλη μια φορά να ξανακάνουμε τους αγώνες μας μια γιορτή για τη Λευκάδα μας και το ποδόσφαιρο.
Ενημερώνουμε όμως ότι για να προστατέψουμε την ομάδα μας ο χώρος θα παρακολουθείτε από κλειστό κύκλωμα τηλεόρασης θα υπάρχει αστυνομική δύναμη που μαζί με την δίκη μας ομάδα περιφρούρησης θα έχει ως έργο την παρακολούθηση, οιουδήποτε εχθρού της ομάδας που με οποιοδήποτε τρόπο με τη συμπεριφορά του προσπαθήσει να θέσει σε κίνδυνο την ομαλή διεξαγωγή του αγώνα».