Σε εξέλιξη η υπογειοποίηση του δικτύου της ΔΕΗ στον κεντρικό δρόμο του Νυδριού
Σε εξέλιξη βρίσκεται η υπογειοποίηση του εναέριου δικτύου της ΔΕΗ στον κεντρικό δρόμο του Νυδριού. Θα εκλείψουν σύντομα οι κολόνες και το αλαλούμ με τα εναέρια καλώδια, ένα σημαντικό βήμα -σίγουρα απομένουν κι άλλα- στην κατεύθυνση της αισθητικής αναβάθμισης της περιοχής. Ελπίζουμε το μέτρο να επεκταθεί σταδιακά και σε άλλες περιοχές.
Από την άλλη έχει ολοκληρωθεί σε μεγάλο βαθμό η κατασκευή του αγωγού αποχέτευσης στο παραλιακό μέτωπο του οικισμού, οπότε η συμπρωτεύουσα του νησιού μας αναμένεται να είναι έτοιμη για να υποδεχτεί με ένα νέο πρόσωπο τους επισκέπτες της φετινής σεζόν.
[Gallery not found].