Πλατιά γενική συνέλευση για την περαιτέρω πορεία του αγώνα στο Μπλόκο του Αγ. Νικολάου
Σήμερα το βράδυ στις 08:00 στο χώρο του μπλόκου
Σε πλατιά γενική συνέλευση καλεί σήμερα το βράδυ στις 08:00 στο χώρο του μπλόκου τους αγροτοκτηνοτρόφους η Συντονιστική Επιτροπή του Μπλόκου των αγροτών στον Άγιο Νικόλαο Βόνιτσας προκειμένου να γίνει συζήτηση και να παρθούν συλλογικές αποφάσεις για την περαιτέρω πορεία του αγώνα.
Σχετική ανακοίνωση της Συντονιστικής Επιτροπής του μπλόκου αναφέρει:
«Με τα τρακτέρ στους δρόμους του αγώνα και της επιβίωσης, αντιπροσωπεία των 69 μπλόκων του οργανωμένου αγροτικού κινήματος των μικρομεσαίων αγροτών συναντήθηκε με τον πρωθυπουργό προκειμένου να πάρει θέση η κυβέρνηση στο πλαίσιο αιτημάτων που αποφασίσαμε στην Πανελλαδική σύσκεψη στη Νίκαια στις 7 Φλεβάρη.
Με βάση αυτές τις εξελίξεις καλούμε όλους τους μικρομεσαίους αγρότες και κτηνοτρόφους της περιοχής το Σάββατο 27/2 και ώρα 20:00 το βράδυ στο χώρο του μπλόκου σε πλατιά γενική συνέλευση να συζητήσουμε συλλογικά την πορεία του αγώνα και να παρθούν συλλογικές αποφάσεις. Επίσης θα αποφασίσουμε και την συμμετοχή μας στον εορτασμό του Κιλελέρ την Κυριακή».