Έχασε στην έδρα του ο Τηλυκράτης – Σημαντική ισοπαλία εκτός έδρας για τον Οδυσσέα
Με σκορ 0-1έχασε ο Τηλυκράτης από την ομάδα της Α.Ε. Ανατολής στον κυριακάτικο αγώνα της 23ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου του περιφερειακού πρωταθλήματος που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας.
Μετά το αποτέλεσμα αυτό η ομάδα της Λευκάδας παραμένει με 40 βαθμούς στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα -ισοβαθμεί με τον Σκουφά Κομποτίου- έχοντας 13 βαθμούς διαφορά από τον πρωτοπόρο του ομίλου Ναυπακτιακό Αστέρα.
Άντεξε ο Οδυσσέας Νυδριού, η άλλη ομάδα της Λευκάδας που αγωνίζεται στο Περιφερειακό πρωτάθλημα. Στο Δημοτικό Στάδιο Ναυπάκτου αναδείχτηκε ισόπαλος με σκορ 1-1 με αντίπαλο την τοπική ομάδα του πρωτοπόρου στη βαθμολογία του ομίλου Ναυπακτιακού Αστέρα, κερδίζοντας έτσι ένα σημαντικό βαθμό που ίσως αποδειχτεί πολύτιμος στην πορεία για την παραμονή του στον όμιλο.
Η ομάδα του Νυδριού βρίσκεται τώρα με 30 βαθμούς στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας μόλις 2 βαθμούς διαφορά από την ομάδα του Ελαιοφύτου… και από τη ζώνη του υποβιβασμού.
Αποτελέσματα 23ης Αγωνιστικής |
Τηλυκράτης Λευκάδας | Ανατολή | 0-1 |
Ναυπακτιακός Αστέρας | Οδυσσέας | 1-1 |
Ελαιόφυτο | Απόλλων Ευπαλίου | 4-2 |
Θεσπρωτός | Σούλι Παραμυθιάς | 5-0 |
Πρέβεζα | Βολίδα Μέσης | 0-2 |
Αστέρας Ρόκκα | Απόλλων Πάργας | 2-1 |
Λευκίμμη | Άραχθος Παχυκαλάμου | 0-1 |
Μεσολόγγι | Αναγέννηση Άρτας | 0-2 |
Προοδευτική Περάματος | Σκουφάς Κομποτίου | 1-1 |